neděle 27. dubna 2014

Co mě jen tak napadlo...

Je klidně možné, že dokud si nezapamatuju alespoň rozdíl mezi depilací a epilací, neměla bych se do tohoto a jemu podobných témat pouštět, ale tak nechám si to tady chvilku ležet jako koncept a uvidíme...

*chvilka uběhla, moudřejší z toho nejsem, nevadí*

Protože ho jinak zapomínám používat, stojí na umyvadle hned vedle zubní pasty, kartáčku na zuby a kelímku s konopnou mastí (tedy nejzákladnějšími životními nezbytnostmi moderní mladé ženy) - Dvousložkový expresní odličovač očí s chrpou. Pominu-li skutečnost, že si dnes už nejsem jistá, jak vypadá chrpa (rozeznávat rostliny jsem dobře uměla naposledy na základní a mateřské škole), musím přiznat, že netuším, co výrobce myslí tím "dvousložkový". Jde jen o to, že se v lahvičce nachází dvě tekutiny rozdílných barev? To jsou ty dvě složky? Protože když se podívám na etiketu na její zadní straně, najdu tam toho napsaného mnohem víc. A mimochodem ani jedna z ingrediencí není chrpa. Dobře, budu se držet toho, že je prostě dvousložkový asi tak nějak jako rum s kolou.
S ledem.
A limetkou.
S mátou a třtinovým cukrem.

Jsem unešená z názvů některých přípravků, jen tak namátkou: Modelovací hlína silné zpevnění L´Oréal Professionnel Homme Styling (hlína na hlavu, to je fakt hlína!), L´Oréal Paris Volume Million Lashes Extra Black, L´Oréal Professionnel Série Expert Silver, Wella Professionals Dry Thermal Image Spray a napadá mě ještě vlastně jeden z mých dlouhodobě nejoblíbenějších, důkaz, že ženy JSOU andělé:  Always Invisible s křidélky. Always Invisible... Řekl by někdo, jen tak od pohledu, že jde o vložky? Ale stejně jsem měla radost, když jsem si tuhle v té staré drogerii, co od pádu komunismu nezměnila interiér, sortiment a pravděpodobně ani personál, koupila za 60,- litr nečeho, co se jmenuje Vlasový šampón s rostlinnými extrakty a takhle je to celý. Tečka.

Ale co je pro mě naprostou záhádou, zeštíhlující péče. Lidi - s prominutím - žerou a jak! A taky co: Jídlo bez masa není jídlo, samé náhražky, jahody v zimě, rajčata po celý rok, večer k televizi pytlík chipsů, ... Nebo třeba někomu křivdím, někdo nežere, někdo možná normálně jí. Tak k čemu potom potřebuje krém na zeštíhlení problematických partiích? Za prvé tu máme další nejasnou definici, co jsou problematické partie? Na sobě to nepoznám, prý žádné nemám, jsem problematická celá. Za druhé, to už neplatí to staré dobré, že když chce být člověk štíhlejší, má méně jíst a víc se hýbat?

Zatím pokaždé, kdy jsem narazila na nějakou zázračnou proceduru (např. omlazení pleti kolagenem nebo laserem, mikročásticové kůry proti vráskám, doplněk stravy proti stárnutí vyrobený z jahod, koenzym Q10 proti a pro vše) doplněnou fotografií před a po, působila vcelku odstrašujícím dojmem. Eva Nováková! Padesát let! Vypadá na 30! Jestli bych měla já takhle vypadat v padesáti (nedej bože ve třiceti), to se teda koenzymu zdaleka vyhnu. Ale co říkáte na tohle?
Slíbila jsem si, že nebudu mluvit sprostě, ale to mi teda poser kozy! Maria Lefery! Francouzská modelka! Co myslíte, dají se takhle opravdu vydělat nějaké peníze? Protože já dost piju, kouřím, spím buď málo  nebo moc, zázračné doplňky stravy neužívám a stejně mi hádají o 10 - 12 let méně, než je můj skutečný věk. Začínám vidět díru na trhu a bohatá, to já jsem vždycky chtěla být.

P.S.: jestli opravdu potřebujete omladit, pusťte si tohle: http://bandzone.cz/mucha

Žádné komentáře:

Okomentovat